دور شدن از فرهنگ اصیل و ناب اسلامی

پنج‌شنبه 1 مهر 1395 ساعت 16:31

رئیس شعبه دوازده دادگاه عمومی خانواده کرمان گفت: پیروی از فرهنگ غرب و دور شدن از فرهنگ اصیل و ناب اسلامی، روی آوردن به ازدواج‌های غیر شرعی یا همان ازدواج های سپید، خانواده را از پایه خراب و ویران کرده است و این به اصل و ریشه این نهاد ضربه مهلکی وارد نموده، که شاید جبران آن به راحتی ممکن نباشد.

 حجت الاسلام والمسلمین “محمد شفیعی” با بیان اینکه جامعه اسلامی می تواند با سرمشق قرار دادن زندگی انسان های کامل سعادت و خوشبختی خود را تضمین نماید، بیان کرد: نابسامانی‌ها و ناهنجاری ها که در زندگی مشاهده می کنیم ناشی از عدم پیروی از این الگوها و اسوه‌های الهی می باشد.

وی با اشاره به اینکه  جامعه‌ای که نهاد خانواده در آن متزلزل شود آینده‌ای تاریک برایش رقم خواهد خورد، خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز برخی افراد نادان برای توجیه بی بند باری وعدم پایبندی به ارزش های اسلامی در نظام خانواده ، فاصله زمانی معاصر با عصر زندگی علی (ع) و فاطمه (س) را دلیل بر نامناسب بودن آن الگوها برای زمان حاضر تلقی می نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین شفیعی تاکید کرد: الگو پذیری از انسان های کامل محدود به زمان ومکان نیست وبعد زمان تاثیری در آن ندارد.

رئیس شعبه دوازده دادگاه عمومی خانواده کرمان با بیان اینکه به حکم عقل سلیم انسان کامل در سیر تکامل روحی خود می تواند برای تمامی انسان ها در همه اعصار وزمان های بعد از خود الگوی مناسبی باشد، خاطر نشان کرد: اگر این حکم عقلی را نپذیریم، باید بسیاری از ارزش‌ها و خوبی های گذشتگان و نیاکان خود را نادیده بگیریم و آن را کنار بگذاریم.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.